החשיבות של לוח השראה בתהליך עיצוב פנים למשרדים

בתהליך עיצוב פנים אני תמיד שמה דגש על התכנון של האלמנטים, הצבעים, החומרים וסגנון העיצוב. כדי שנוכל לתכנן נכון ולחבר בין כל האלמנטים, אני ממליצה כבר בתחילת הדרך לבנות לוח השראה. אז מה זה לוח השראה, מה הוא נותן לנו ואיך בונים אותו? הבאתי לכם את כל המידע. 

לקוחות תמיד שואלים אותי, ״אינגריד, מאיפה מתחילים לקבל השראה לעיצוב?״. אני תמיד עונה להם – מתכנון של לוח השראה. כמובן שאני לוקחת השראות ממקורות נוספים כמו מהלקוחות שלי, מאתר פינטרסט הידוע ביכולות המופלאות שלו ליצירת השראה, במיוחד בעיצוב משרדים שם אנו חייבים להתאים את העיצוב לאופי המשרד והמיתוג שלו. 

תחום עיצוב פנים למשרדים עבר מתיחת פנים רצינית בשנים האחרונות. פרויקטים שכאלו מציבים רף גבוה של יצירתיות ועליהם להיות עדכניים, מזמינים, פרודוקטיביים ובעלי מראה ייחודי שאין לאף אחד. בגלל שבחללים כאלה היצירתיות חייבת לעוף, אני אוהבת לעצב משרדים ופשוט לפרוץ בהם גבולות. לדוגמה, להשתמש בחומרים מיוחדים, טקסטורות וגרפיקות שעוד לא נראו, לבחור את פלטת הצבעים המדויקות ובעיקר לתת לעיצוב לספר את סיפור המותג מבלי לדבר, פשוט לתת למבקרים תחושה של יצירת אומנות עם סיפור. 

אז מה זה לוח השראה?

לוח השראה נחשב כיום לבסיס של כל עיצוב והוא נפוץ בעולמות העיצוב השונים, החל ממיתוג לעסקים, הפקת אירועים, סטיילינג, עיצוב פנים, עיצוב אתרים וכו׳. הלוח מורכב ממספר אלמנטים תואמים, סוג של קולאז׳ ובו מספר תמונות שאמורות לייצר לנו השראה לעיצוב שנרצה. הקולאז׳ יכול להיות ידני, כלומר נוכל להדביק גזירי תמונות ממגזינים ופשוט לרכז הכל בדף אחד. אופציה נוספת ומומלצת יותר היא לייצר לוח השראה דיגיטלי, כלומר לרכז כמה תמונות, צבעים וחומרים שאספנו מהרשת. 

לדוגמה, אם נרצה לעצב משרד בסגנון יוקרתי לפירמת עו״ד, נוכל להגדיר בלוח ההשראה צבעים, סגנון ריהוט, אקססוריז, טקסטיל, גרפיקות, חומרים מתאימים וכך הלאה. כאשר לוח ההשראה יהיה לנו מול העיניים עמוס בשלל אלמנטים, נוכל לדעת האם אנחנו אוהבים את הסגנון והאם בכלל אלמנט מסוים מתאים לסגנון שנרצה. דבר נוסף, בתהליך העיצוב וההלבשה, אני מציגה ללקוח את לוח ההשראה והוא יוכל לומר לי את דעתו על הסגנון. 

 

הבסיס לכל עיצוב – מיקוד, ארגון וחיבור 

לוח השראה מאפשר לנו להתמקד בסגנון עיצוב מסוים, ובעיקר לא להתפזר, הרי נוכל לזקק ללוח ההשראה את כל מה שאנחנו אוהבים, כך שהתוצאה תהיה הרבה יותר מצומצמת, מדויקת ומתאימה לחלל. כמובן שלוח השראה נותן לנו אפשרות להכיר סגנונות נוספים של עיצוב, לאסוף רעיונות לעיצוב שלנו, לקבל השראה מעיצובים אחרים בעולם, למצוא פתרונות חכמים ופונקציונאליים לחלל שלנו ובכלל לעשות לנו קצת סדר בכל הבלגן. 

אז איך מתחילים לארגן לוח השאה?

פשוט מאוד. בעידן האינטרנטי כל כך קל לייצר לוח השראה, פשוט פותחים דף ריק וזורקים לתוכו אלמנטים אהובים. אבל, עלינו להתאים את האלמנטים אחד לשני ולא לייצר בלגן שלם של אלמנטים בדף אחד. לדוגמה, אם הלכתם על סגנון כפרי, נסו למצוא אלמנטים מתאימים לסגנון כמו רהיטי עץ, צבעים חמים, הרבה טקסטיל וכך הלאה. 

אופציה נוספת היא לחפש ברשת לוחות השראה. בחיפוש באינטרנט ובפינטרסט תוכלו למצוא לוחות מוכנים מראש עם שילובי צבעים מהממים ולבחור את הסגנון שמתאים לכם.

נהנתם?! שתפו עם אחרים

כתבו תגובה

אינגריד גואטה

אינגריד גואטה

אני מלווה לקוחות ברגעים המשמעותיים בחייהם, מעצבת להם חלומות ומביאה את הסטייל המדויק לכל חלל. במהלך השנים צברתי ניסיון עשיר בכל תחומי העיצוב הפרטי והמסחרי ובייחוד בעיצוב חנויות, מכוני קוסמטיקה, קליניקות, משרדים ומגורים.

מאמרים אחרונים

עקבו אחריי

וידיאו טיפ

רוצים לקבל טיפים מעניינים?

error: Content is protected !!