מה שקורה במילאנו – קורה אצלכם בבית חוויות ומגמות משבוע העיצוב במילאנו

הטיסה השנתית לתערוכת העיצוב במילאנו הייתה שונה השנה, כמובן. המחשבות והראש בארץ, עם החיילים ועם החטופים שלנו. השנה היינו קצת שגרירות ישראליות וזכינו להרבה אהבה וסימפטיה מהקולגות שלנו מכל העולם.

וכמובן, שגם השנה טסתי כדי ללמוד ולקבל השראה לקראת עוד שנה עמוסה בעיצובים – לבתים ולעסקים שלכם. אחרי שלמדתי, הכרתי, התרשמתי, אהבתי או פחות, פגשתי אנשים מרתקים ובעיקר נהניתי – הנה סיכום המגמות והטרנדים של שבוע העיצוב במילאנו 2024.

כיפופים – אחד הטרנדים הבולטים היו כיפופים של פליז וחומרים רבים נוספים ממתכת, שמשתלבים בעיצוב או בפריטים שונים כמו רהיטים או אפילו חיפויי קיר. ממש כמו יצירות אמנות המתלבשות על הבתים והעסקים שלנו!
הכיפופים חזרו על עצמם בוריאציות רבות ואצל מעצבים רבים, כשכל אחד לוקח את זה למקום האישי שלו.

העץ של השנה: אגוז – עצים בגוון בהיר, כמו עץ האלון, שלטו בעיצוב בשנים האחרונות. אבל במילאנו היה עץ אחר ששלט – אגוז, עם הגוון הכהה שלו, שהופכים לטרנד הכי חם. לעץ האלון גוון כהה בעל טקסטורות פשוטות ויפות והוא חזר בהמון רהיטים, גופי תאורה ועבודות נוספות.

חוזרים לאדמה והצבעים הבולטים – כל מי שמתעסקת בטרנדולוגיה כמוני, יודעת שהצבעים השולטים מגיעים אלינו מאירועים עכשוויים ואירועי טבע. מה שאנחנו חווים בחיים שלנו מתורגם לצבעים ששולטים בבית ובעיצוב. והשנה הצבעים שחזרו על עצמם הכי הרבה היו צהוב, חמרה וכחול, לצד צבעי האדמה ואפילו צבעי תבלינים. אלו צבעים נעימים ומרגיעים שהעין מכירה ומתחברת אליהם.

התאימו את הרהיטים כמו שאתם רוצים – אחת המגמות הבולטות בשבוע העיצוב במילאנו היא טרנד הרהיטים המודולריים, שנותן לכל אחד ואחת מאיתנו את האפשרות להתאים את הרהיטים שלנו בדיוק לצרכים ולסגנון המועדפים עלינו. החידושים בתחום הזה מרתקים והולכים לכבוש את הבתים שלכם בקרוב.

רהיטים עם המשכיות – אם אנחנו כבר בזירת הרהיטים, הרי שבתערוכת העיצוב במילאנו בלטו רהיטים שמייצרים המשכיות בבית. כך למשל היו טקסטורות או סגנונות שחזרו על עצמם במספר מקומות – על אותו הרהיט וגם בחלל עצמו, ויצרו שפה אחידה והמשכית.

מראה מראה שעל הקיר – המראות שלנו הולכות לעבור שינוי. טרנד המראות הגדולות כבש כבר בתים רבים בישראל, אך הצורה הולכת להשתנות. במילאנו ראיתי מראות עם בסיס ישר שנותן את היציבות עם טוויסט בצורת סיומת בחלק העליון שונה, למשל עגולה. המראה המעודכן מוסיף עניין וקריצה לחלל, כל המראות היום עם סיומת שונה בחלק העליון, אפילו עם צורות אמורפיות.

לצאת מהעיגול – ואם בשנה שעברה הרגשתי את הצורה המעוגלת חוזרת בהמון עיצובים, סגנונות וטרנדים, השנה הרגשתי שמנסים לצאת מהעיגול, תוך כדי ששומרים על קו מרכזי שיוצר מצד אחד צורה של ריבוע או מלבן ובצד השני צורה עגולה או אמורפית.

נהנתם?! שתפו עם אחרים

כתבו תגובה

אינגריד גואטה

אינגריד גואטה

אני מלווה לקוחות ברגעים המשמעותיים בחייהם, מעצבת להם חלומות ומביאה את הסטייל המדויק לכל חלל. במהלך השנים צברתי ניסיון עשיר בכל תחומי העיצוב הפרטי והמסחרי ובייחוד בעיצוב חנויות, מכוני קוסמטיקה, קליניקות, משרדים ומגורים.

מאמרים אחרונים

עקבו אחריי

וידיאו טיפ

רוצים לקבל טיפים מעניינים?

error: Content is protected !!