מה חשוב לקחת בחשבון בתהליך עיצוב פנים משרדים?

הם יוקרתיים, מעוצבים בטוב טעם, משדרים נוחות אינסופית וחוברים בסינרגיה נהדרת עם האווירה האורבנית של מתחם עסקים מודרני. משרדים מעוצבים הם חלק מהנוף בזירה העסקית ותורמים רבות למיתוג החברה, ולכן כאשר אני מגיעה לעצב משרד יוקרתי, אני מקפידה לייצר חלל עבודה נוח לעובדים, אבל גם כזה שמזמן סגירת עסקאות.

כאן בכתבה הבאתי בפניכם את כל הפרטים והדגשים בתהליך עיצוב פנים משרדים, כאלה שמתכתבים עם מגמות העיצוב החדשות.

דגש על תפקוד העובדים

משרד חייב לשדר יוקרה, אבל הרבה לפני הוא חייב להיות נוח ופרקטי לעובדים, על מנת שיוכלו להיות פרודוקטיביים ולעבוד בנוחות. בתהליך העיצוב, אני לוקחת בחשבון את העובדה שעובדים יושבים שעות רבות מול מחשב, ולכן אני מתכננת את חללי העבודה בצורה שייתן לכל עובד פרטיות ויאפשר לו לעבוד בצורה נינוחה. זה מתחיל במרווחים בין השולחנות, המיקום שלהם בחלל וכמובן דגש על ניצול מירבי של כל פינה.

כאן תוכלו לראות את המשרדים שעיצבתי לרהיטי קיבוץ השלושה, כל עובד קיבל מרחב משלו ופרטיות, למרות שהחלל הוא בסגנון "אופן ספייס".

התאורה וגוון האור

לתאורה יש השפעה על הפרודוקטיביות של העובדים לאורך זמן, ולכן כדי להפוך חלל חשוך למזמין ונוח לעבודה, אני בוחרת בקפידה גופי תאורה מעוצבים לפי הקונספט של העיצוב, אך מבלי להתפשר על כמות האור הדרושה והנוחות של העובדים.

חדר המתנה כחלק מרכזי בעיצוב משרדים

הרבה פעמים בעלי משרדים נוטים להזניח את פינת ההמתנה, אבל לדעתי זוהי פינה משמעותית מאוד, גם מבחינת הנראות הכללית של המשרד וגם מבחינת התחושה של אדם המגיע לבקר. בפינות המתנה אני מקפידה לשלב כורסאות ביתיות כדי לתת לאורח להרגיש בבית, ובאותה נשימה גם כורסאות נוחות, הרי אין לדעת כמה זמן האורח ימתין, ולכן חשוב שייהנה מתחושה של בית ונוחות בעת ההמתנה. 

 

עיצוב ותכנון חדר ישיבות

בחדר הישיבות הפעילות המרכזית של המשרד קוראת, הרי שם לרוב נסגרות עסקאות חשובות, הצוות מתאסף למתן עדכונים ובכלל הוא חדר מרכזי ושוקק חיים. בעיצוב חדרי ישיבות אני נותנת פוקוס לכמה פרמטרים חשובים: השולחן, הכיסאות, התאורה, הצללה במידה וקיימים חלונות והטכנולוגיה. מבחינת השולחן, חשוב לי שהגודל שלו יתאים לכמות המשתתפים הצפויה, הכיסאות יהיו נוחים לישיבה ממושכת, התאורה תתאים לגודל החלל וחיבורי החשמל יתאימו לטכנולוגיה העתידית בחדר. 

מטבחון עם פינת ישיבה או בר

ולסיום, אני שמה דגש על המטבחון בחלל, הרי הוא חלק בלתי ניפרד בתהליך עיצוב משרד. חשוב לי לייצר לעובדים פינה מרווחת כדי שיוכלו לאכול בנוחות ולא יאכלו בשולחן העבודה שלהם. אני אוהבת לשלב כסאות בר גבוהים שנותנים הרגשה של בר-מסעדה ואני גם מקפידה על עיצוב בקונספט של המשרד עצמו כדי שיהיה קשר עיצובי בין המטבח לחללים האחרים.

אני אינגריד גואטה, מעצבת פנים ומומחית לעיצוב משרדים וחללי עבודה מעל 15 שנים ואשמח להכניס צבע וחיים למשרד שלכם. המטרה שלי לתכנן לכם משרד המתכתב עם מגמות העיצוב המודרניות, אך מבלי להתפשר על הנוחות של העובדים והאורחים.

לשיחת ייעוץ אישית התקשרו אליי >>>

נהנתם?! שתפו עם אחרים

כתבו תגובה

אינגריד גואטה

אינגריד גואטה

אני מלווה לקוחות ברגעים המשמעותיים בחייהם, מעצבת להם חלומות ומביאה את הסטייל המדויק לכל חלל. במהלך השנים צברתי ניסיון עשיר בכל תחומי העיצוב הפרטי והמסחרי ובייחוד בעיצוב חנויות, מכוני קוסמטיקה, קליניקות, משרדים ומגורים.

מאמרים אחרונים

עקבו אחריי

וידיאו טיפ

רוצים לקבל טיפים מעניינים?

error: Content is protected !!