הסודות של עיצוב חנויות: מה יגרום ללקוח להישאר בחנות ולקנות יותר

כשאני מתחילה פגישת אפיון לעיצוב חנות, תמיד הלקוח מבקש ממני לייצר חנות שתגרום ללקוחות לראות ולקנות. כן, אני יכולה להבין את בעלי החנויות, הרי הם משקיעים מחשבה (וגם לא מעט כסף) על תכנון החנות, ולכן הם רוצים שלקוחות יקנו, וכמה שיותר.

הבאתי במיוחד בשבילכם כמה טיפים מעולים שיגרמו ללקוחות שלכם להישאר יותר זמן, ואפילו כמה טיפים שתוכלו ליישם כבר עכשיו ולראות תוצאות. אז שנתחיל?

הכניסה לחנות

אם תשימו לב, בחנויות אופנה לרוב בכניסה לחנות תראו מייד שולחן או קיר כוח כזה שיכול להיות מרובע או עגול ועליו פריטים מקופלים יפה. על השולחן הזה לרוב לא יהיו פריטים יקרים, אלא במחירים סבירים או מבצעים, ובהמשך ימתינו ללקוחות קולקציות יותר יקרות. כמובן שהבגדים על השולחן הזה תמיד יהיו מקופלים יפה ומזמינים.

הכניסה לחנות היא למעשה הרושם הראשוני, ועליה אני שמה את הפוקוס כבר בתחילת תהליך תכנון החלל. למה? כיוון שיש ללקוח 7 שניות להחליט אם מתאים לו להיכנס לחנות או לא, ולכן אני מייצרת רושם ראשוני מדויק שיסקרן אותו לראות עוד. לדוגמה אני שמה פריטים אטרקטיביים מבחינת מחיר, סטנד נגיש המאפשר להתרשם ואולי גם לגעת במוצר וכך הלאה.

תוכלו לראות כאן בחנות שעיצבתי לבלורן, בכניסה ישנו סטנד המזמין את הלקוח להיכנס פנימה. 

לעבוד על חמשת החושים 

חוש הריח 

אתם יודעים שבמאפיות מרססים תרסיס של אפייה שגורם ללקוחות להיכנס פנימה ולקנות עוד ועוד? טוב כמובן שאני לא מתכוונת שתרססו תרסיס אפייה, אבל מחקרים מראים שריח טוב ועקבי מייצר זהות למותג וגורם לאנשים תחושה נינוחה. בתהליך עיצוב חנויות, אני תמיד ממליצה ללקוחות שלי לרכוש תרסיסי ריח חשמליים ואני מסייעת להם לבחור את הריח המתאים ביותר לקונספט של החנות. 

חוש המישוש 

תמיד אפשר לתת ללקוח לגעת בפריטים ולהרגיש אותם ולא, לא משנה מה החנות שלכם מוכרת. לדוגמה, בקליניקה שעיצבתי, יצרתי קיר מדפים ושולחן שמחובר אליו, כך שהלקוחה יכולה להתנסות בטסטרים בנוחות, למשש ולחוות את השימוש במוצרים. 

שמיעה 

טוב, כאן אני בהחלט מתכוונת למוזיקה, שהיא גם נעימה לעובדי המקום וגם נותנת תחושה נפלאה ללקוחות. כמובן שאני ממליצה להתאים את הפלייליסט לאופי החנות, וגם את הווליום – מצד אחד שלא יהיה גבוה מידי ויגרום לכאבי ראש, ומצד שני לא נמוך מידי. 

ראייה 

חשוב לתכנן את החללים ומה הלקוח רואה בכל אזור בחלל. בנוסף, בדקו האם קיימות הסחות דעת שיוכלו לגרום ללקוח ללכת לאיבוד. לדוגמה, עומס של פריטים במקום אחד יכול לגרום לו לבלבול. 

כאן בסניף שעיצבתי לניקולטי בבאר שבע, יצרתי סוג של 'מחיצות' בין החללים, שיאפשרו ללקוח לבחון כל דגם בנפרד ללא הסחות דעת.

חוש הטעם

חוש זה רלוונטי מאוד לחנויות מזון אבל לא רק. איזה כיף להציב בחנות סטנד עם סוכריות או שוקולדים, ואפילו עם שלט קטן שיזמין את הלקוח לטעום בכיף. זה בעצם הדברים הקטנים שמשפרים את החוויה ללקוח וגורמים לו להישאר בחנות. 

וטיפ קטן לסיום…

אתם יודעים איזה אזור הכי מוכר בחנות? האזורים של ליד הקופות, כיוון שהלקוח עם הארנק פתוח, הוא כבר נכנס למוד קנייה ומבחינתו זה בסדר להוסיף עוד פריט קטן.

אני אינגריד גואטה, מעצבת פנים ומומחית לעיצוב חנויות מעל 15 שנים ואשמח להכניס צבע וחיים לחנות שלכם. המטרה שלי לתכנן לכם חנות מזמינה, ייחודית וכזאת שתגרום ללקוחות לקנות הרבה יותר!

לשיחת ייעוץ אישית התקשרו אליי >>>

נהנתם?! שתפו עם אחרים

כתבו תגובה

אינגריד גואטה

אינגריד גואטה

אני מלווה לקוחות ברגעים המשמעותיים בחייהם, מעצבת להם חלומות ומביאה את הסטייל המדויק לכל חלל. במהלך השנים צברתי ניסיון עשיר בכל תחומי העיצוב הפרטי והמסחרי ובייחוד בעיצוב חנויות, מכוני קוסמטיקה, קליניקות, משרדים ומגורים.

מאמרים אחרונים

עקבו אחריי

וידיאו טיפ

רוצים לקבל טיפים מעניינים?

error: Content is protected !!