היתרונות של עיצוב חנויות רהיטים על ידי מעצבת פנים

רבות דובר על חוויית הרכישה של הלקוח בחנות רהיטים, החשיבה על הפרטים הקטנים שגורמים לו להרגיש בבית ולרכוש דווקא בחנות שלכם. עיצוב חנות רהיטים עבורי הוא הרבה מעבר 'להצבת' הרהיטים בחלל, אלא חשוב לי לתכנן כל אזור בקפידה, לכוון לכמה שיותר סגנונות עיצוב ולייצר קונספט ייחודי שיעניק ללקוח חוויה של קפיצה קטנה לאירופה.
עיצוב משרד עורכי דין

בעיצוב חנויות רהיטים הכל עניין של בניית שפה

כשאני מתחילה לעצב חנויות רהיטים, חשוב לי להבין את ערכי המותג, השוני שלו ביחס למתחרים ובעיקר חוקרת אודות המיתוג של החנות. בהמשך אני מתכננת קונספט המבוסס על השפה העיצובית של הרהיטים ובעיקר מתאימה אותם לקהל היעד. בתהליך אני מייחסת חשיבות גם לאלמנטים העיצוביים שיהיו בכניסה לחנות ומה יהיה בסוף החנות – זוהי תורה שלמה בה מגולם ערבוב של פסיכולוגיה וניסיון.

לדוגמה, בסניף של אלטוני הממוקם בדן דיזיין סנטר רציתי לתת תחושה של 'קפיצה' לאיטליה, ואכן זה קרה. המיתוג של הרשת לגמרי מבוסס על ריהוט איטלקי יוקרתי ואפילו בלוגו של החברה ניתן להבחין  בצבעי הדגל של איטליה. זו הסיבה שבניתי שפת עיצוב בהשראת בתים איטלקיים מתקופת הרנסנס.

לכל אזור שפה ייחודית משלו

כאשר 'זורקים' לחלל ספות ומזנונים, הלקוח דיי הולך לאיבוד בין ההיצע ובאופן טבעי הוא לא ממוקד מטרה. זו הסיבה שלאחר גיבוש הקונספט העיצובי אני מחלקת את החלל הגדול לאזורים, שכביכול יתנו הרגשה של אזורים 'תחומים' המציגים קולקציה ספציפית, אך מצד שני כל אזור יהיה ייחודי ויאפשר ללקוח להתמקד ולהתרשם מהריהוט הנמצא בו. התוצאה – עיצוב חנות רהיטים שבה הלקוח הרבה יותר ממוקד מטרה.

תוכלו לראות כאן בחנות שעיצבתי לרשת ניקולטי הממוקמת במתחם Redesign בקריית אתא, יצרתי  מגוון אזורים, אך הפינה הזאת היא המיוחדת בחנות ונותנת תחושה אינטימית שמאפשרת ללקוח המתעניין להישבות בקסמי הספה ללא הסחות דעת.

שילוב חכם של כמה סגנונות בחלל אחד

לאחר חלוקת החלל לאזורים, אני עוברת על הקולקציה של חנות הרהיטים שאני מעצבת ובוחרת ריהוט ייחודי לכל אזור בחלל. אני מקדישה מחשבה לכל אזור ועושה הכל כדי לשלב בחוכמה כמה שיותר סגנונות עיצוב, אך מצד שני אני דואגת שכל קבוצת רהיטים תדבר באותה שפה. המטרה שלי לשלב כמה שיותר רהיטים בכל אזור, אך מצד שני להשאיר את הלקוח סקרן לשמוע על דגמים או צבעים נוספים.

תחושה הכי קרובה לבית

זהו האתגר הגדול שלי בתהליך, וגם היתרון המרכזי של שילוב מעצבת לעיצוב חנויות רהיטים. בתהליך אני מייצרת תחושה קרובה לבית, ומבחינתי כל אזור הוא סלון שאני מעצבת ללקוח בביתו. בכל אזור אני משלבת את כל האקססוריז והאלמנטים הדרושים כדי להפוך את הפינה לסלון מעוצב ולאפשר ללקוח להרגיש איך הספה או המזנון יראו אצלו בבית. שילוב האקססוריז גם יפה לעין וגם מאפשר ללקוח  לקבל רעיונות לעיצוב הבית שלו, פרמטר שמקדם את המכירה.

תוכלו לראות כאן (שוב בסניף של ניקולטי שאין ספק שהוא האהוב עליי) את השילוב של השטיח, הכד המוצב על השולחן וההדום שנותנים ללקוח להרגיש כיצד הספה תיראה אצלו בבית.

חשיבה על חוויית השהות בחלל

עוד אתגר שיש לי בעת עיצוב חנויות רהיטים הוא השילוב של כל כך הרבה פריטים בחלל שלעיתים קטן, ובין היתר לייצר מרווח בין פרטי הריהוט כדי לאפשר ללקוחות להתהלך במעברים בנוחות, להתיישב על הספה או הכורסה מבלי שירגישו צפיפות או מחנק. מצד שני, גם חשוב לי להציג כמה שיותר צבעים עדכניים, כדי שאם הלקוח ירצה ספה מסוימת, הוא יוכל להתרשם ממנה בצבע אחר ולקבל החלטה מהירה.

אני אינגריד גואטה, מעצבת פנים ומומחית לעיצוב חנויות רהיטים מעל 15 שנים ואשמח להכניס צבע וחיים לחנות שלכם. המטרה שלי לתכנן לכם חנות מזמינה, ייחודית וכזאת שתשרת את ערכי המותג.

לשיחת ייעוץ אישית התקשרו אליי >>>

נהנתם?! שתפו עם אחרים

כתבו תגובה

אינגריד גואטה

אינגריד גואטה

אני מלווה לקוחות ברגעים המשמעותיים בחייהם, מעצבת להם חלומות ומביאה את הסטייל המדויק לכל חלל. במהלך השנים צברתי ניסיון עשיר בכל תחומי העיצוב הפרטי והמסחרי ובייחוד בעיצוב חנויות, מכוני קוסמטיקה, קליניקות, משרדים ומגורים.

מאמרים אחרונים

עקבו אחריי

וידיאו טיפ

רוצים לקבל טיפים מעניינים?

error: Content is protected !!