על צבעים, קירות וטעויות בתהליך עיצוב דירת קבלן

אז נכנסתם לדירת קבלן! ואוו הפרפרים בבטן מורגשים היטב ומביאים עמם שלל דילמות, במיוחד רצון עז לשבור את הלובן הקיים של הקירות לטובת צבעים מרעננים שיגדילו ויגדילו את החלל, ובעיקר יתנו תחושה שונה מכל שאר הדיירים בבניין. אני כאן כדי לדבר על צבעים וקירות, ובעיקר איך לעשות את זה נכון. 

 

איזה קיר כדאי לצבוע בחדר שנרצה?

 

בתהליך עיצוב דירת קבלן רבים חושבים שלא נהוג לצבוע את כל החדר בצבע דומיננטי אלא רק קיר אחד, אבל אני חושבת שבהחלט אפשר לצבוע יותר ממקטע אחד, ואפילו את כל החדר כדי שיהפוך לדומיננטי.

 

צביעה של מקטע קיר אחד יכולה להגדיל או להאיר חדר, אך גם לייצר תיחום מסוים של החלל. הצבע יעניק אופי לחדר וממש ישנה אותו. 

 

נותר לכם לראות איזה קיר לצבוע על פי אופי החדר, גודלו אך גם הסוג שלו כמו הסלון, חדר השינה, המטבח וכו׳.

 

איך מתחילים?

דבר הראשון יש לבחור קטע של קיר ועדיף שיהיה אחיד. במידה והקיר נחתך על ידי דלת, חלון או ארונות, כדאי לדעת שהעין תימשך בראש סדר העדיפויות לפריטים האלה והעיבוד יהיה שונה, ולכן כדאי לצבוע את הפריטים האלה באותו הצבע, לדוגמה לצבוע את הארון בצבע של הקיר. 

 

האידיאל הוא גם שהצבע תופס את העין ברגע שנכנסים לחדר, ולכן עדיף לבחור את הקירות האלה:

  • הקיר מול הדלת או בצד.
  • הקיר המאונך בהתאם לכניסה של אור כדי להדגיש את הצבע. 

 

כיצד אפשר לייצר אשליה של חלל גדול עם צבע?  

כולנו רוצים חללים גדולים, במיוחד בדירות החדשות שבהן החדרים קטנים מאוד. אבל אל דאגה, בעזרת צבע אפשר לייצר אשליה של חלל גדול יותר ומסודר.  במסדרון למשל, או בחדר פנימי, צביעת הקיר האחורי תייצר תחושה של עומק. צבע כהה "ימחץ" את נקודת המבט וייצור אשליה שהקיר קרוב יותר. בחדר צר, צבע בהיר יכול גם לשנות את התפיסה: הוא ירחיב את שדה הראייה וכך הוא ייראה גדול יותר.

 

טעויות שיש להימנע מהן בעיצוב וצביעת חדר צר

עיצוב וסידור ריהוט בחלל שנראה כמו מסדרון יכול להפוך במהירות לאתגר אמיתי. בין אם זה מטבח, חדר אמבטיה או סלון, חדר צר וכו׳. למה? כיוון שהמראה הצר גורם לנו לרצות לדחוף את הקירות, ולכן חשוב לשמור על מרחב ולא ״לדחוף״ פריטים, אלא לרווח. 

 

כיצד להגדיל את המראה החזותי של חדר פנימי?

על מנת שהחלל הקטן ייראה גדול יותר מבלי להעמיס עליו, לעיתים כל מה שנדרש הוא תכנון חכם של האלמנטים ופיזור נכון שלהם בחלל.

 

איך אפשר ״לתחום״ חלל בחדר עם קיר צבעוני?

קיר צבעוני יכול גם לתחום אזור מסוים בחלל ולהדגיש אותו. אפשר לצבוע מקטע בקיר כדי להדגיש פונקציה. לדוגמה:

 

  • את קיר פינת האוכל במטבח
  • אזור פינת ישיבה בחדר השינה
  • אזור הילדים באזור הסלון
  • נישת מדפים במסדרון


ועכשיו לשאלת המיליון דולר… באיזה צבע כדאי לצבוע מקטע קיר?

 

פסטל או מלא חיים? כהה או בהיר? כן, הדילמה קשה. אז קודם כל חשוב לדעת שבחירת הצבע תלויה קודם כל בכיוון החדר וכדאי לבחור אותו בצורה הזאת: בחדר הפונה צפונה, כדאי לבחור בגוונים חמים כדי לפצות על חוסר הבהירות ולחמם את האווירה. בחדר הפונה דרומה, העדיפו גוונים רכים יותר כדי למנוע הבזקים של צבע מהשמש.

 

חייבים גם לקחת בחשבון גם את הפונקציה של החדר ואת ההשפעה של הצבעים על מצב הרוח שלנו. לדוגמה, בחדר שינה, העדיפו צבעים מרגיעים, המזמנים רוגע ושיאפשרו לנו להירדם בנוחות. בסלון או במטבח, אתם יכולים להרשות לעצמכם צבעים חיים וממריצים יותר, אשר ייצרו אווירה חמה יותר.

 

חשוב לזכור, קיר צבעוני הוא עצמאי, אך שלא ימנע מכם לעשות תזכורת לצבע פה ושם כדי שהחלל שיהיה מסונכרן עם הצבע שבחרתם. נסו לעשות ״תזכורות״ של הצבע פה ושם עם כריות או אגרטל באותם גוונים, או בהרמוניה עם נגיעות של צבע משלים.

 

ולסיום, באיזה צבע לצבוע את התקרה בחדר עם קיר צבעוני?

בארץ התקרות יחסית נמוכות לכן מומלץ לצבוע אותן בצבע בלבן ולא בצבע קיר… EXTRAWHITE. העדיפו לבחור בצבע בהיר יותר מצבע קיר – זה נותן תחושה שהתקרה יותר גבוהה. אם יש לכם במקרה תקרה גבוהה, מומלץ לצבוע אותה בצבע יותר כהה מצבע קיר – זה יקרב אליכם את התקרה.

 

אני אינגריד גואטה, מעצבת פנים ומומחית לעיצוב דירות קבלן מעל 15 שנים ואשמח להכניס צבע וחיים לבית שלכם. המטרה שלי לתכנן לכם בית נינוח, חמים וכזה שתאהבו להיות בו בכל יום מחדש! 

 

לשיחת ייעוץ, התקשרו אליי > 

נהנתם?! שתפו עם אחרים

כתבו תגובה

אינגריד גואטה

אינגריד גואטה

אני מלווה לקוחות ברגעים המשמעותיים בחייהם, מעצבת להם חלומות ומביאה את הסטייל המדויק לכל חלל. במהלך השנים צברתי ניסיון עשיר בכל תחומי העיצוב הפרטי והמסחרי ובייחוד בעיצוב חנויות, מכוני קוסמטיקה, קליניקות, משרדים ומגורים.

מאמרים אחרונים

עקבו אחריי

וידיאו טיפ

רוצים לקבל טיפים מעניינים?

error: Content is protected !!